MINI FESTIWAL ZDROWIA - Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego MINI FESTIWAL ZDROWIA - Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

MINI FESTIWAL ZDROWIA

Podczas Mini Festiwalu Zdrowia porozmawiamy o szczepieniach, dbałości o sylwetkę, roli Unii Europejskiej w walce z pandemią oraz wpływie aktywności fizycznej na mózg. Rada Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego zaprezentuje rezultaty diagnozy młodzieży województwa zachodniopomorskiego, po czym skonfrontujemy je z sytuacją młodzieży w Polsce. Zaprosiliśmy do współpracy młodzież, lekarza, trenerkę, socjologa i prawnika. Nie wymagamy rejestracji, wszystkie spotkania będą transmitowane na Facebooku Sekretariatu ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego.

Program Mini Festiwalu Zdrowia

30 stycznia do 5 lutego 2021 roku

O ciałopozytywności, Instagramie i sporcie
30 stycznia, sobota, godzina 19
Gość: Ania Mikołajczak (DowytrenowAnia)

Z Anią porozmawiamy o relacji z ciałem z perspektywy aktywności fizycznej, Instragrama i samoakceptacji. Jak dbać o zdrowie i wygląd jednocześnie? Gdzie znajduje się granica między dbaniem o siebie a obsesją na punkcie własnego wyglądu? Kto kształtuje kanony piękna?
Zapraszamy na dyskusję, podczas której spróbujemy odpowiedzieć na powyższe pytania.
Ania o sobie: Jestem trenerem, studentką fizjoterapii oraz technikiem masażystą. Na co dzień pracuję w gabinecie rehabilitacji, a „po godzinach” działam na moich social mediach. Za ich pośrednictwem przekazuję jak najwięcej informacji na temat zdrowego ruchu i pokazuję jak dobrze trenować. Do tego staram się zaszczepić w młodych dziewczynach więcej miłości do swojego ciała.
Anię znajdziecie na Intagramie: @dowytrenowania

O szczepionkach: Czy należy bać się szczepień?
3 lutego, środa, godzina 17
Gość: lek. med. Przemysław Ciechanowski (SWPSZ w Szczecinie)

Rezultaty badań przeprowadzonych w latach 2015-2019 wskazują, że postawa obywateli wobec szczepień w dużej mierzy zależy od kraju, w którym żyją. W niektórych państwach zaufanie do szczepień rośnie, w niektórych maleje. Jak jest w Polsce? Czy szczepionki są bezpieczne?
O szczepieniach, nie tylko przeciw koronawirusowi, porozmawiamy z lek. Przemysławem Ciechanowskim.
O lek. Przemysławie Ciechanowskim: Jestem specjalistą pediatrii, od 2018 roku pracuję w Oddziale Dziecięcym Obserwacyjno-Zakaźnym Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Arkońskiej. Aktualnie jestem w trakcie specjalizacji z chorób zakaźnych. Prowadzę Poradnię Konsultacyjną ds. Szczepień przy tutejszym Oddziale.

O zdrowiu zachodniopomorskiej młodzieży
3 lutego, środa, godzina 19
Goście: Członkowie Rady Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego\

Co dla młodych osób oznacza zdrowie? Jak dbać o dobrostan fizyczny i psychiczny? Odniesiemy się do diagnozy młodzieży województwa zachodniopomorskie, rzucimy okiem na badania ogólnopolskie i porozmawiamy o przemęczeniu obowiązkami, które dotyka wiele młodych osób.

Czy Unia Europejska może leczyć?
4 lutego, czwartek, godzina 19.00
Gość: dr Marcin Krzymuski (radca prawny)

Czy Unia Europejska odpowiada za leczenie obywateli? Czy i jak Unia może nas ochronić przed (kolejną) pandemią? Podczas spotkania z dr. Marcinem Krzymuskim rozprawimy się z kilkoma mitami dotyczącymi kompetencji Unii Europejskiej w dziedzinie zdrowia. Zajrzymy również na pogranicza, aby sprawdzić, jak one mogą sobie radzić z transgranicznymi zagrożeniami dla zdrowia.

Dr Marcin Krzymuski: Absolwent Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W latach 2005-2017 pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Europejskiego Viadrina a następnie partner w kancelarii prawnej z siedzibą w Lipsku. Od 2020 r. manager ds. edukacji w Urzędzie Miasta we Frankfurcie nad Odrą. Od 2004 r. radca prawny w Polsce. Na festiwalu występuje prywatnie.

O wpływie aktywności fizycznej na mózg
5 lutego, piątek, godzina 12
Prowadzenie: Kamila Bieniecka (Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego)

Badania naukowe pomagają nam lepiej rozumieć relację pomiędzy ruchem a pracą naszego mózgu. Pomyślimy, czy podział na serce i rozum ma sens, jak również poszukamy recept na poprawienie jakości swojego życia.

©2016 Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl