MINI FESTIWAL ZDROWIA - Sekretariat ds. Młodzieży MINI FESTIWAL ZDROWIA - Sekretariat ds. Młodzieży

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

MINI FESTIWAL ZDROWIA

Podczas Mini Festiwalu Zdrowia porozmawiamy o szczepieniach, dbałości o sylwetkę, roli Unii Europejskiej w walce z pandemią oraz wpływie aktywności fizycznej na mózg. Rada Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego zaprezentuje rezultaty diagnozy młodzieży województwa zachodniopomorskiego, po czym skonfrontujemy je z sytuacją młodzieży w Polsce. Zaprosiliśmy do współpracy młodzież, lekarza, trenerkę, socjologa i prawnika. Nie wymagamy rejestracji, wszystkie spotkania będą transmitowane na Facebooku Sekretariatu ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego.

Program Mini Festiwalu Zdrowia

30 stycznia do 5 lutego 2021 roku

O ciałopozytywności, Instagramie i sporcie
30 stycznia, sobota, godzina 19
Gość: Ania Mikołajczak (DowytrenowAnia)

Z Anią porozmawiamy o relacji z ciałem z perspektywy aktywności fizycznej, Instragrama i samoakceptacji. Jak dbać o zdrowie i wygląd jednocześnie? Gdzie znajduje się granica między dbaniem o siebie a obsesją na punkcie własnego wyglądu? Kto kształtuje kanony piękna?
Zapraszamy na dyskusję, podczas której spróbujemy odpowiedzieć na powyższe pytania.
Ania o sobie: Jestem trenerem, studentką fizjoterapii oraz technikiem masażystą. Na co dzień pracuję w gabinecie rehabilitacji, a „po godzinach” działam na moich social mediach. Za ich pośrednictwem przekazuję jak najwięcej informacji na temat zdrowego ruchu i pokazuję jak dobrze trenować. Do tego staram się zaszczepić w młodych dziewczynach więcej miłości do swojego ciała.
Anię znajdziecie na Intagramie: @dowytrenowania

O szczepionkach: Czy należy bać się szczepień?
3 lutego, środa, godzina 17
Gość: lek. med. Przemysław Ciechanowski (SWPSZ w Szczecinie)

Rezultaty badań przeprowadzonych w latach 2015-2019 wskazują, że postawa obywateli wobec szczepień w dużej mierzy zależy od kraju, w którym żyją. W niektórych państwach zaufanie do szczepień rośnie, w niektórych maleje. Jak jest w Polsce? Czy szczepionki są bezpieczne?
O szczepieniach, nie tylko przeciw koronawirusowi, porozmawiamy z lek. Przemysławem Ciechanowskim.
O lek. Przemysławie Ciechanowskim: Jestem specjalistą pediatrii, od 2018 roku pracuję w Oddziale Dziecięcym Obserwacyjno-Zakaźnym Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Arkońskiej. Aktualnie jestem w trakcie specjalizacji z chorób zakaźnych. Prowadzę Poradnię Konsultacyjną ds. Szczepień przy tutejszym Oddziale.

O zdrowiu zachodniopomorskiej młodzieży
3 lutego, środa, godzina 19
Goście: Członkowie Rady Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego\

Co dla młodych osób oznacza zdrowie? Jak dbać o dobrostan fizyczny i psychiczny? Odniesiemy się do diagnozy młodzieży województwa zachodniopomorskie, rzucimy okiem na badania ogólnopolskie i porozmawiamy o przemęczeniu obowiązkami, które dotyka wiele młodych osób.

Czy Unia Europejska może leczyć?
4 lutego, czwartek, godzina 19.00
Gość: dr Marcin Krzymuski (radca prawny)

Czy Unia Europejska odpowiada za leczenie obywateli? Czy i jak Unia może nas ochronić przed (kolejną) pandemią? Podczas spotkania z dr. Marcinem Krzymuskim rozprawimy się z kilkoma mitami dotyczącymi kompetencji Unii Europejskiej w dziedzinie zdrowia. Zajrzymy również na pogranicza, aby sprawdzić, jak one mogą sobie radzić z transgranicznymi zagrożeniami dla zdrowia.

Dr Marcin Krzymuski: Absolwent Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W latach 2005-2017 pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Europejskiego Viadrina a następnie partner w kancelarii prawnej z siedzibą w Lipsku. Od 2020 r. manager ds. edukacji w Urzędzie Miasta we Frankfurcie nad Odrą. Od 2004 r. radca prawny w Polsce. Na festiwalu występuje prywatnie.

O wpływie aktywności fizycznej na mózg
5 lutego, piątek, godzina 12
Prowadzenie: Kamila Bieniecka (Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego)

Badania naukowe pomagają nam lepiej rozumieć relację pomiędzy ruchem a pracą naszego mózgu. Pomyślimy, czy podział na serce i rozum ma sens, jak również poszukamy recept na poprawienie jakości swojego życia.

©2016 Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl